e-pity.pl Program PIT za : PIT 28 i inne - e-pity.pl

Rozlicz PIT-28 za rok

Deklaracja PIT-28 jest obiektywnie jedną z najbardziej skomplikowanych. Dlatego oferowany program, przeprowadzi Państwa krok po kroku po całym procesie, włącznie z wyszukaniem ewentualnych ulg od podatku.

Pobierz program i zainstaluj go na komuputerze
Skorzystaj z programu Online na stronie e-pity.pl

Prawne aspekty związane z rozliczaniem się w formie ryczałtu określa ustawa o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne z dnia 20 listopada 1998 r. Z ustawą można zapoznać się na stronach Ministerstwa Finansów lub pobrać tutaj.

e-pity.pl
Rozlicz PIT z e-pity.pl – To najłatwiejszy w obsłudze program do wypełniania formularzy PIT dla 82% podatników. Rozliczysz podatek szybko, sprawnie i bez problemów wydrukujesz lub wyślesz swoje zeznanie online do urzędu skarbowego.

Zanieś swój PIT-28 do Urzędu Skarbowego

Wiemy, że niektóre osoby preferują ręczne wypełnienie deklaracji PIT-28. Dlatego tym ryczałtowcom oferujmy bezpieczny plik pdf. Można go swobodnie wydrukować, wypełnić, a następnie wysłać lub osobiście zanieść do odpowiedniego urzędu skarbowego.

Pobierz program i skorzystaj z aktywnych deklaracji w formacie pdf

Kto rozlicza się z PIT-28

Deklarację PIT-28 składają osoby, które rozliczają się w formie zryczałtowanej od uzyskanych przychodów ewidencjonowanych z:

  • prowadzenia na własną rękę działalności gospodarczej (nie może ona być rolnicza). Dotyczy to również podatników występujących w charakterze spółki cywilnej osób fizycznych lub spółki jawnej osób fizycznych
  • wynajmu prywatnego, w tym: umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, poddzierżawy lub innej o podobnym charakterze. Ważne: umowy muszą być zawierane poza działalnością gospodarczą, jeżeli ktoś taką prowadzi

Należy pamiętać, że ryczałtowcy rozliczają się indywidualnie.

Odstępstwem od tej reguły, jest sytuacja, gdy rozliczamy się od wspólnych przychodów z najmu oraz dzierżawy prywatnej, a także umów podobnych. Na co należy zwrócić, szczególną uwagę, to że jeżeli oboje małżonków uzyskuje przychody opodatkowane w formie ryczałtowej, wtedy należy złożyć dwa zeznania PIT-28.

Czy rozliczając się za pomocą PIT-28 przysługują mi jakieś odliczenia?

Nasz program pomoże Ci uwzględnić wszelkie możliwe odliczenia, które przysługują ryczałtowcom. Twój podatek będzie mniejszy m.in. dzięki uwzględnieniu: składek odprowadzonych do ZUS, składek zapłaconych na ubezpieczenie zdrowotne; ulg i odliczeń innego rodzaju wymienionych w art. 26 ustawy o PIT; ulgi abolicyjnej.

Pobierz program i zainstaluj go na komuputerze
Skorzystaj z programu Online na stronie e-pity.pl

Spełnij swój obowiązek pożytecznie

Nasz program zapewnia intuicyjną pomoc, która krok po kroku przeprowadzi Cię przez proces rozliczenia. Jego bezpieczeństwo oraz zgodność ze wszystkimi standardami określanymi przez Ministerstwo Finansów jest zapewniana przez zespół ekspertów.
Co jednak równie ważne, rozliczając się z nami, wspierasz Stowarzyszenie Zwierzęta Ludziom, które m.in. prowadzi działania terapeutyczne i edukacyjne w asyście zwierząt. Wspiera rehabilitację osób niepełnosprawnych, głównie w szalach dziecięcych oraz szkołach i przedszkolach specjalnych.

Obejrzyj krótką prezentacje programu e-pity.pl Łatwe podatki